Ny enhet i Nasjonalt senter for sjeldne diagnoser
NK-SE og NevSom
Nasjonal kompetanseenhet for sjeldne epilepsirelaterte diagnoser (NK-SE) og NevSom - Nasjonal kompetanseenhet for nevroutviklingsforstyrrelser og hypersomnier blir fra 1. desember en felles enhet i Nasjonalt senter for sjeldne diagnoser. Vi vil fortsatt ha kontorer to steder: I Sandvika og på Ullevål.

NevSom og Nasjonalt kompetansesenter for sjeldne epilepsirelaterte diagnoser har i mange år tilhørt samme avdeling ved Oslo universitetssykehus. Etter en utredning våren 2025, ble det besluttet at de to enhetene skal slås sammen til én fra desember 2025. Hensikten med samorganiseringen er å skape et sterkere fagmiljø og større fleksibilitet i planlegging og utnyttelse av ressursene.
Nasjonalt kompetansesenter for sjeldne epilepsirelaterte diagnoser holder til ved Spesialsykehuset for epilepsi i Sandvika, og vil fortsatt ha kontorer der med nærhet til epilepsisykehuset.